vesti24.mk
ВЕСТИ

Се кријат ли повторно лица починати од коронавирусот во Македонија?!

ECA

Власта исклучително лошо ја менаџира епидемијата со коронавирусот. Венко Филипче наместо со здравјето на граѓаните се занимава со диктатите на Зоран Заев.

Имено на Фејсбук профилот на министерот Филпче се појави коментар од лице чии близок починал од коронавирус пред три дена, но како што се вели во коментарот се уште не е објавен во официјалната бројка на починати.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts