vesti24.mk
ВЕСТИ

Се распаѓа владината коалиција, Касами порача: Нема да одиме со СДСМ заедно на локални избори, ќе настапиме сами

ECA

Лидерот на Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека нема да настапат заедно со СДСМ на локалните избори.

„Коалицијата со СДСМ беше предизборна. За локални не сме збореле. Нема да одиме заедно на локални избори. Ние сме спреми да се натпреваруваме сами на локални избори. Не ни треба СДСМ.“, посочи Касами.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts