vesti24.mk
ВЕСТИ

Скопјанка прегазена од велосипед – тешко повредена заврши во Градска

ECA

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако во нејзе удрил велосипед.

– На 15.01.2021 околу 12:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ велосипед, управуван од 50-годишниот Н.Ш. од Скопје, удрил во 62-годишната М.Ч. од Скопје. Во незгодата, М.Ч. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, информира МВР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts