vesti24.mk
ЗАБАВА

Слават родендени на кучиња со торти, свеќи и украси: Дали според вас ова е “слатко“ или “не е нормално“?

ECA

Сите сакаме кучиња и ќе се согласиме дека е убаво да имаме ваков домашен миленик.

Тие се најдобриот пријател на човекот и со грижата за нив покажуваме дека сме добри луѓе кои сакаат животни.

Ако се решите да чувате куче мора да сте сигурни дека сте подготвени да му дадете максимално внимание, да го храните, да му дадете вода, да го носите на прошетка, да се грижите за неговото здравје и хигиена.

Но, чувањето на кучиња некои славни личности го претворија во мода, а тоа на најголем дел од луѓето не им се допаѓа.

Славните објавуваат фотографии од родендените на кучињата кои ги слават исто како тие да се нивни деца. Со торта, свеќа, роденденски капчиња и свирки, украси….

Тоа го прават познатите личности од светската, но и од балканската сцена. Последни во низата се старлетата Ана Кораќ и славната фолк пејачка Александра Младеновиќ.

Мислењата се поделени. За едни ова е слатко, за други не е нормално.

Што мислите вие?

извор:курир.мк

Loading...

Related posts