vesti24.mk
ВЕСТИ

Собрани средствата за малиот Ангел- мајката со јавна благодарност за хуманоста на Мицкоски и сите кои помогнаа

ECA

По хуманата акција за собирање на пари за лекување на малиот Ангел, семејството се огласи преку статус на Фејсбук во кој пишува дека парите се веќе собрани.

Семејството упати и искрена благодарност до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Голема и искрена благодарност до вас Hristijan Mickoski I Дејан Митески .
Нема поголема сила и мотивација за еден родител,кога некој ќе застане рамо до рамо со него и ќе каже; – Заедно ќе се бориме и ќе победиме.
Ветивте,покажавте и докажавте дека Ангел ви е голема мотивација за поголеми битки,а на нас останува да ви ветиме дека заедно ќе трчате и ќе се радувате.
Оваа искрена насмевка на Ангел ви благодари за се, стои во постот на Фејсбук.

Голема и искрена благодарност до вас Hristijan Mickoski I Дејан Митески .
Нема поголема сила и мотивација за еден…

Posted by Pale Ackovska on Петок, 12 февруари 2021

извор:курир.мк

Loading...

Related posts