vesti24.mk
ЗАБАВА

СОПРУГОТ ИМАЛ ТРИ ЉУБОВНИЦИ А ТАА МУ ПРОСТИЛА : „Не ми беше лесно да простам, ама тоа е најдобрата одлука што сум ја донела“

ECA

Иако на почетокот сè изгледало како бајка, работите се искомплицирале … Имено, таа се вљубила уште на првиот состанок. Работите се одвивале брзо, а тоа го потврдува и фактот дека тие веднаш се запознале со деца од минатите врски.

Двојката започнала да живее заедно во 2013 година, а потоа Валенсија, која работи во одел за приватно деловно чистење, пронашла пораки од сексуална природа во телефонот на Џин. Тој се бранел, тврдејќи дека пораките биле од неговата поранешна девојка, која не го оставила на мира, а таа му поверувала и му простила.

После тоа, сепак, работите не се подобриле.. Џин започнал да излегува, да се враќа дома доцна, понекогаш дури и со траги од рози на маицата. Валенсија, која има шест деца од претходната врска, не паничела сè до 2015 година, кога била во шестмесечна бременост со нивното прво дете, а Џин решил да признае сè затоа што повеќе не можел да се справи со грижата за својата совест. Ја изневери со дури три жени!

– Поминавме многу заедно и не ми беше лесно да простам, но тоа е најдобрата одлука што можев да ја донесам и ние сме посреќни од кога било. Прво се сомневав дека Џин ме изневерува кога на неговиот телефон најдов пораки на друга жена, но тој имаше изговори. Знаев дека лаже, но немав докази. Тој е одличен партнер и татко, затоа решив да простам. Кога ми призна сè, видов тага и нервоза во неговите очи и знаев дека работите ќе се променат. Јас бев во право – рече Валенсија.

Покрај се, двојката се венчала и одгледале единаесет деца заедно – Џин има три од поранешните врски, Валенсија има шест, а тие имаат и две заедно. Џин денес жали за сè што направил.

– Во тоа време не бев сигурен во моите чувства и не верував на никого затоа што поранешните партнери ме изневеруваа. Верував дека треба да се одмаздам, но Валенсија беше невина и немаше врска со тоа што го поминав. Само да можам да го вратам времето , рекол тој.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts