vesti24.mk
ЗАБАВА

Станал милионер преку ноќ, богатство буквално му паднало од небо

ECA

Човек во Индонезија по име Џошуа имал среќа како ретко кој во животот. Тој до неодамна заработувал за живот преку изработка на сандуци, но неодамна во куќата преку покривот му паднал огромен врел камен тежок 2,2 килограми.

Се утврдило дека тоа е метеорит стар 4,5 милијарди години и дека е еден од најзначајните кои некогаш се најдени на планетата.

Тој го продал за околу1,5 милиони евра, и како што изјавил, дел од парите ги искористил да изгради црква во своето село, пренесува порталот Индекс.

Тој и сопругата, како што тврди, сакале уште една ќерка покрај трите деца кои веќе ги имаат, а ова му било знак од вселената.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts