vesti24.mk
ВЕСТИ

Стоилковски: Дамјан на Рада фатен како шири лажни вести

ECA

Damjan Manchevski познат како Дамјан на Рада уште не може да се помири дека е фатен жив како шири лажни вести. Рече “најголем број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга”, а со денови, за среќа, нема ниеден стружанец.

Па по три дена НИКАКВА информација за Струга, и веројатно многу плачење од Дамјана, сега се вадат претпоставки. Ама…
Од МОЖНО, до СЕ ЗАРАЗИ има разлика како од ДОЈДЕ ЖИВОТ до ЌЕ ДОЈДЕ ЖИВОТ!

Ама тоа е СДСМ, мислат дека некој уште им верува на лажните им вести па ќе го ублажат поразот на изборите.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts