vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Стрелецот подготвен за работен ризик, Близнаците емотивно исполнети

ECA

ОВЕН

Имате впечаток дека сте правеле ненамерни грешки во текот на процесот на работа. Гледате што сте направиле, па извлекувате поуки. Емотивно сте празни, и ќе нема промени од оваа ситуација. Сакате да бидете сами, да се одморите.

БИК

Тајните работни планови одлично напредуваат. Однапред се радувате на соработка и добивка која ќе произлезе. Емотивните потребни не ви се приоритет. Се посветувате на одмор и работите исклучиво на она кое уживате.

БЛИЗНАЦИ

Комуникацијата со колегите е сјајна. Имате впечаток дека се надополнувате и можете заеднички да смислите многу проекти. Во емотивна смисла сте исполнети. Главоболка.

РАК

Прилично сте оптмистични и решени да ги надминете тешкотиите. Имате поддрша од колегите. Емотивно сте незадоволни и желни за љубов. Желудникот е чувствителен. Водете сметка за исхраната.

ЛАВ

Сета енергија ја вложувате во работа. Многу сте амбициозни и очекувате успехот да одекне. Во целост сте задоволни од емотивната врска. Свесни сте дека врската има потенцијал да прерасне во брак. Минлива главоболка.

ДЕВИЦА

Работната ситуација е онаква каква што не сакате. Имате премногу обврски и краток временски рок за нивно исполнување. Партнерот ви пружа поддршка и ве опушта. Генерално добро, но преуморни сте од обврски.

ВАГА

Имате јасна визија за новиот работен проект. Во потрага сте со партнер кој би превземал дел од одговорноста. Нема никакви случувања во емотивната сфера. Посетете гинеколог.

ШКОРПИЈА

Не сте задоволни од финансиската ситуација. Размислувате за задолжување, но ве загрижува иднината. Презадоволни сте од брачниот однос. Партнерот ви е посветен. Ви недостасува кондиција.

СТРЕЛЕЦ

Подготвени сте за работен ризик. Сметате дека брзо ќе ви се исплати инвестицијата. Не размислувате за нов емотивен почеток. И натаму размислувате за грешките кои сте ги правеле во минатата врска. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Во ситуација сте која бара носење на конкретни одлуки. Имате впечаток дека изборот е намален и што и да одлучите ќе има негативни последици. Чувствувате дека сте нашле партнерот за цел живот. Размислувате да ја официјализирате врската. Нервите ви се напнати.

ВОДОЛИЈА

Работата солидно се развива, но ве загрижуваат финансии. Нетрпеливо го чекате приливот на пари. Имате проблеми во бракот. Во фаза сте во која дури не ни разговарате. Задоволни сте со здравјето.

РИБИ

На работа доаѓа до непланирани потешкотии. Се плашите да не биде загрозен проектот на кој работите. Одличен ден за средба со личност од минатото. Уживате во опуштена комуникација. Нервите се пречувствителни.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts