vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Сè мора да биде по нивно: Овој хороскопски знак е најразгален – на граница со лош

ECA

Секој од нас сака да биде гален и пазен, но еден хороскопски знак посебно се издвојува по тоа колку е разгален. Астролозите велат дека Близнаците се најмногу разгалени од сите хороскопски знаци.

Сакаат луѓето да ги завршуваат работите наместо нив и постојано сакаат да бидат опсипувани со подароци. Сакаат да бидат успешни и познати, но сакаат некој друг да ја завршува целата работа наместо тие да се заморуваат со тоа.

Близнаците задолжително очекуваат да им биде простена секоја грешка, инаку прават проблеми и драма.

После нив следуваат Шкорпиите, Водолиите и Рибите. Луѓето родени во овие знаци очекуваат постојано да им се помага и да им се излегува во пресрет, а ако тоа не се случи, тогаш настапуваат многу грубо и разгалено.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts