vesti24.mk
ВЕСТИ

Тасевски: Резил и срам, Рада и Стево зборуваат за празник на некоја Наша Армија во Нашата Земја

ECA

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил револтирано реагираше на денешните честитики по повод Денот на Армијата.

Рада зборува за празник на некоја Наша Армија во Нашата Земја. Стево исто зборува за таква армија. Команданти на кои им е непријатно да ја именуваат нивната армија и да кажат чија е. Е па нека ви е честит празникот на Вашата Армија. Не се опишувате со зборови. Ни треба во речникот некој посилен збор од РЕЗИЛ и СРАМ, пишува Тасевски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts