vesti24.mk
ЗАБАВА

Татко открил неверојатен трик како веднаш да заспие бебе, сите шокирани (ВИДЕО)

ECA

Како да заспиете бебе? Трикот се чини дека го открил Остин Мајлс Гетер од Далас, кој на Фејсбук објави видео од неговиот метод за заспивање на малиот Чарли.

Родителите кои веќе биле излудени од бессони деца, брзо полудеа по неговиот метод, а видеото веднаш собра шест милиони прегледи.

Додека се ниша на стол со малиот во рацете, Остин вели дека сè уште е вознемирен од промената на позицијата. Тогаш тој почнува нежно да му ги масира веѓите, а малото заспива за неколку секунди.

Уште откако видеото се појави на Фејсбук на 26 август, родителите го бараа неговиот профил за да им ја открие тајната.

“Малиот е симпатичен. Го пробав ова на моите три сина и сите спијат”, напиша една жена.

„Го испробав ова на најмладото дете, таа сака да се милува по носот“, додаде друг.

„Како не го знаев ова пред 17 години“, се жали за трет.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts