vesti24.mk
ВЕСТИ

Тепечка пред спортска обложувалница во Кисела Вода

ECA

На 20.11.2021 во 15.15 часот било пријавено дека пред спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.С.(45) и В.А.(53), двајцата од Скопје.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts