vesti24.mk
ВЕСТИ

Тешка сообраќајка во Сингелиќ – едно лице загина

ECA

Тешка сообраќајна несреќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ.

Во несреќата учестувале мотор и машина за сечење на дрва.

Возачот на моторот е повреден и итно е префрлен со Брза помош, додека пак другото лице кое управувало со машината, починало.

Во моментов полицијата врши увид.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts