vesti24.mk
ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: Скопјанец загина во сообраќајна несреќа во Гевгелија , со „Мини морис“ се забил во гаражи (ФОТО)

ECA

Скопјанец на возраст од 50 години загина утрово во тешка сообраќајка кај Гевгелија. Според првичните информации од СВР Струмица, сообраќајката се случила околу 7 часот и 30 минути на излез од Гевгелија, објавува КаналВис.

„Се работи за З.Д. (50) од Скопје кој управувајќи возило мини морис со бугарски регистерски таблички удрил во лимени гаражи. Од ударот возачот се здобил со тешки повреди поради кои починал. На лице место увид извршила полиција, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција“, велат од СВР Струмица.

Од таму додаваат дека причините за сообраќајката со жртва дополнително ќе се утврдуваат.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts