vesti24.mk
ВЕСТИ

Трагедија со фатални последици: Едно лице загина во страшна сообраќајна несреќа во Македонија- еве ги деталите

ECA

Едно лице загина, а четири други се повредени во денешната сообраќајна незгода што се случи кај селото Страцин во Општина Кратово.

Според информациите од портпаролот на Секторот за внатрешни работи – Куманово, Живкица Чавдаревиќ, несреќата се случила попладнево, околу 15:50 часот кај селото Страцин, клучката кај местото „Чатал”, спој на регионалниот пат од Општина Кратово со магистралниот пат А2, Куманово – Крива Паланка.

Чавдаревиќ посочи дека во незгодата дошло до директен судир помеѓу две патнички моторни возила, голф со регистарски ознаки од Општина Македонска Каменица и патничко моторно возило марка БМВ, со тетовски регистарски таблички.

– За жал, сообраќајната незгода заврши фатално за еден од патниците во возилата кои учествувале во незгодата, а четири лица се здобиле со телесни повреди и пружена им е потребната медицинска помош. МВР работи на утврдување на причините за несреќата, подетални информации ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден, рече Чавдаревиќ.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts