vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три знаци од зодијакот кои ќе бидат исполнети со многу љубов на крајот на февруари

ECA

Божицата на задоволството Венера ќе влезе во знакот на Риби на 25 февруари. Вашата креативна, романтична и емотивна природа ќе биде исклучително нагласена. Ќе бидете исклучително сочувствителни со оние за кои се грижите и ќе им помогнете на сите оние на кои им е потребна помош.

Ова е навистина одлично време за сите оние кои се слободни, но и за оние кои се во романтични врски, а љубовта, сексуалноста и уживањето нека бидат вашиот приоритет. Ако го отворите срцето, може да се случи магија. Венера ќе биде во знакот на Риби до 21 март 2021 година. Близнаците, Вагите и Рибите ќе експлодираат од љубов кон крајот на февруари, а прочитајте што ги чека другите хороскопски знаци.

Овен
Не можете секогаш да бидете воин. Понекогаш треба да го соблечете оклопот и да дозволите некој да се провлече во најскриените длабочини на вашата душа.

Бик
Запомнете дека заведувањето е со причина најстарата форма на моќ. Маѓепсајте ги сите, а потоа само слушајте како сите го изговараат вашето име.

Близнаци
Дозволете вашата љубов да стане толку дива што целиот свет ќе ви завидува.

Рак
Сакате личност што секогаш ве тера да сакате да играте вистина и предизвик.

Лав
Пронајдете личност која сака да нурне во длабочините на вашата душа. Дозволете ѝ да ве сака и одвнатре и однадвор.

Девица
Не можете да останете засекогаш на брегот. Понекогаш во љубовта треба да прифатите нечија рака, да им се предадете на брановите и да се вртите заедно во морето.

Вага
Вашата љубов е бескрајна: како месечината што секогаш изгрева и како брегот што го бакнува морето.

Скорпија
Сакате незаборавно. Ѝ дозволувате на љубовта да биде толку длабока што го обележува вашето срце засекогаш.

Стрелец
Се приврзувате само за личност која може да ја разбере вашата потреба да пловите заедно на брановите. Никогаш не знаете каде ве чека нова станица.

Јарец
Никогаш не пропуштајте можност да кажете некому како се чувствувате.

Водолија
Пронајдете личност чија љубов е скриена како закопано богатство.

Риби
Никогаш не дозволувајте некој да заборави дека вашата љубов е магична.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts