vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три хороскопски знаци со најтежок карактер

ECA

Со припадниците на овие хороскопски знаци е невозможно да излезете на крај заради нивниот тежок карактер.

Рак

Променливото расположение кое е карактеристично за личностите родени во овој знак е најчеста причина поради која луѓето бегаат од нив. Може да ги навредите со најмала ситница, што често резултира со плачење или напад на бес.

Риби

Рибите, исто како и Раковите, чувствителни се за сите критики кои ќе им ги упатите. Тие мислат дека се посебни и подобри од сите, што го покажуваат со однесувањето кое ги излудува луѓето околу нив.

Овен

Тврдоглавите Овни мислат дека секогаш се во право. Тие се склони кон манипулирање со други луѓе и привлекување внимание, што во друштвото ги прави да бидат непосакувани, па ретко имаат долготрајни пријателства.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts