vesti24.mk
ЗАБАВА

Туристи од Австрија пристигнаа во Црна Гора со трактори

ECA

На прагот на туристичката сезона во Црна Гора, поради пандемијата на коронавирусот има 90 отсто помалку туристи него претходната година.

Поради тоа, секој кој е турист привлекува внимание, но на граничниот премин, каде има десет пати помалку патници за разлика од претходната година, посебно внимание привлекоа туристите од Австрија.

Како што пренесуваат медиумите, тие ја преминале границата со модифицирани возила-трактори на кои биле закачени приколки.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts