vesti24.mk
ВЕСТИ

Турчин со фалсификуван ПЦР тест сакал да помине на скопскиот аеродром

ECA

Одделението за прекуграничен криминал Скопје поднесе кривична пријава, против Ф.У.(33) од Р.Турција за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 09.05.2021 на Аеродром Скопје употребил фалсификуван негативен ПЦР тест и го приложил како вистински.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts