vesti24.mk
ЗАБАВА

Урнебесна реакција: Старица освои цело богатство на игри на среќа, но ги “обвини“ внуците (ВИДЕО)

ECA

Старицата (90) од Аргентина освои џекпот од 172 милиони долари во игра на среќа, а нејзиното семејство го забележа моментот кога и рекле дека станала милионерка.

Нејзината прва реакција била недоверба, па ги „обвинила“ своите внуци дека лажат.

Но, кога сфатила дека се сериозни, извика: „Ќе имаме пари“.

Името на победникот не бил соопштен, а подоцна била објавена веста дека добитната карта е платена во аргентинскиот град Генерал Кампос, кој има 3.000 жители.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts