vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Утре облачно време со повремен локален дожд

ECA

Времето утре во Република Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Во среда и четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а ноќта кон петок и за време на викендот под влијание на влажен бран ќе има пообилни врнежи од дожд.

На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег, информираат од УХМР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts