vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

УХМР со најнова временска прогноза: Еве какво ќе биде викендов и од понеделник

ECA

За време на викендов ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Во понеделник ќе дува засилен северен ветер, а од вторник ќе има пораст на дневната температура, информираат од УХМР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts