vesti24.mk
ВЕСТИ

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до среда

ECA

Утре ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Од понеделник ќе се задржи свежо време со ниски утрински температури, кои од вторник на повеќе места ќе бидат околу нулата.

Од средината на следната седмица ќе има зголемена облачност со услови за локален дожд.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts