vesti24.mk
ЗАБАВА

Фатени со доказ: Еве како лажат инфлуенсерките (ФОТО)

ECA

Инфлуенсерите ќе направат сѐ за добра фотографија, а не е тајна дека многумина од нив поминуваат часови фотографирајќи се, а уште толку и за уредување на сликите кои ги поставуваат на својот профил.

Некои од нив одат и чекор подалеку лажирајќи некои моменти на фотографија. Најновата „финта“ на американските инфлуенсери е сликање во студио кое изгледа како внатрешност на приватен авион.

Голем дел од нив користат услуги на вакви студија и не само што лажат дека патувале со приватен авион, туку и дека воопшто биле на некое туристичко место.

Само што дознав дека девојките од Лос Анџелес користат фотографско студио кое е уредено како приватен авион. Лудо е како сѐ што гледаме може да биде лажно, облеката, телото, па дури и просторот на сликата, напиша една девојка на Твитер.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts