vesti24.mk
ВЕСТИ

ФОТО: Дедо Крсто е пронајден и вратен дома

ECA

87 годишниот дедо Крсто кој боледува од Алцхајмерова болест е пронајден и безбедно згрижен дома откако вчера преку социјалните мрежи се бараше помош за негово наоѓање.

Негова роднина на Фејсбук објави дека дедо Крсто се бара во околината на Тафталиџе, Козле, Карпош, Центар, а дека бил исчезнат повеќе од три часа.

За среќа, брзо потоа таа објави дека дедото е пронајден и вратен дома.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts