vesti24.mk
ВЕСТИ

ФОТО: Резил во општина Аеродром- тече вода по сите шавови од фонтана, на игралиште забранет пристап

ECA

Златко Марин сам да ги лепел плочките немаше вака да тече вода по сите шавови од фонтаната!
Честитки за “пројектот” од 720.000 евра Парк Бојмија, со централна фонтана пуштена вчера- завчера во употреба, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

-Врв на сето е што на само неколку метри од поплавата е игралиштето за фудбал со исушена трева, затворено во мрежа со назнака “ЗАБРАНЕТ ПРИСТАП ЗАРАДИ ОШТЕТЕНА ЕЛЕКТРИЧНА ИНСТАЛАЦИЈА”!!
Не знам што повеќе да кажам за Златко Марин и за Општина Аеродром, освен резил и беспоштедно пустошење на општинскиот буџет.
720.000 евра! Една фонтана не знаат да направат!
Видеото и фотографиите говорат сами за себе. На рекламните прилози за Парк Бојмија по телевизиите ова нема да го видите.
*Еве линкче од рекламите
https://kanal5.com.mk/opshtina-aerodrom…/a447013

извор:курир.мк

Loading...

Related posts