vesti24.mk
ВЕСТИ

ФОТО: Членови на семејството го чекаат телото на Висар Алити во Слупчане

Роднините на Висар Алити од Слупчанe го чекаат мртвото тело на Висар, по што ќе биде започне погребната церемонија.

Алсат објави слики од семејството и пријателите на Висар кои носат бели маици со негова фотографија и натпис „И јас сум Висар“.

Да потсетиме дека Висар на оваа екскурзија бил со неговиот татко Орхан Алити, кој ја преживеал несреќата.

извор:курир.мк

Related posts