vesti24.mk
ЗАБАВА

ФOTO: Пензионери од старечки дом им пратија интересни пораки на младите

ECA

Персоналот во еден старечки дом во Велика Британија ги замолил пензионерите на плоча да напишат пораки кои би сакале да им ги пренесат на помладите генерации.

Сите одговори завршија на Фејсбук станата на домот и воодушевија многумина.

Маргарет им порача на младите да ги потрошат сите пари и да уживаат додека се млади, како и секогаш да го задржат чистиот образ.

Бет понуди само еден совет, кој на социјалните мрежи стана вирален.

„Држете ги нозете затворени!“, напиша Бет и изнуди насмевка кај сите кој ја виделе пораката.

Том, кој позира со широка насмевка на младите едноставно им посака среќен Божиќ.

Најстарата станарка Розалин има 104 години и исто така учествувала во акцијата.

-Им се восхитувам на младите заради нивната независност. Од ништо не се плашат. Младите се многу помудри од тоа што бевме ние на нивните години, утврди таа.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts