vesti24.mk
ЗАБАВА

Целиот регион му се смее на овој новинар- направи неповторлив лапсус околу новиот закон за пушење (ВИДЕО)

ECA

Водител на една босанска телевизија ги насмеа читателите на целиот регион кога во емисија му се заплетка јазикот додека читаше вест околу новиот закон за пушење на јавни места.

Имено тој сакаше да ги предупреди граѓаните какви казни ќе следуваат додека не ги почитуваат законите за забрана за пушење на јавните места.

Но, наместо да каже што ќе се случи на оние кои го кршат законот, тој направи лапсус за кој веќе зборува со денови целиот регион, погледнете.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts