vesti24.mk
ЗАБАВА

Цената на цреши во македонски маркет стана хит на социјалните мрежи: Мамо, ќе ми купиш ли цреши? (ФОТО)

ECA

Изминатиот период на социјалните мрежи се појави фотографија од еден македонски супер маркет каде цената на црешите е нетипична за нашиот пазар.

Имено доколку сакате да јадете цреши во јануари месец за нив ќе мора да искеширате ни помалку ни повеќе туку 2199 денари.

Дали станува за грешка или ова е реалната цена проценете сами.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts