vesti24.mk
ВЕСТИ

Чаирска хроника: Краделе бандера сред бел ден, фатени на дело

ECA

Вчера бил спречен обид за кражба на еден од столбовите за улично осветлување улицата Цветан Димов во Чаир.

„Вчера на ул. Цветан Димов во Чаир беше пресечен и однесен еден од столбовите за улично осветлување. Благодарение на совесните граѓани кои го пријавија случајот, сторителите беа фатени на дело, заработија казни од градската инспекција и полицијата, а до крајот на денот столбот беше повторно подигнат на истото место“, објави градоначалникот Петре Шилегов.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts