vesti24.mk
ВЕСТИ

Четири лица повредени во страшната сообраќајка на Партизанска

ECA

Страшна сообраќајна незгода се случи вечерва на Булеварот „Партизански одреди“, при што возило на Брза Помош од приватната болница „Неуромедика“, кое превезувало пациент, се судрило со друго возило „мерцедес“.

-Според нашите сознанија повреден е еден пешак, возачот на „мерцедесот“ како и две медицински лица од болничкото возило, објави Слободен печат.

Полицијата во моментов врши увид на лице место на настанот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts