vesti24.mk
ВЕСТИ

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Зоран Заев, имаме лидер кој ги обединува граѓаните!

ECA

На прашањето дека во ДУИ се чувствува вознемиреност откако беше напоменато од СДСМ, дека можно е да се формира Влада без албанска пратија, носителката на кандидатската листа во Петтата изборна единица на коалицијата „Можеме“ во емисијата „Парламентарни избори“ на Телам, Радмила Шекеринска изјави дека идниот премиер ќе биде Зоран Заев кој ја има поддршката кај сите граѓани.

-Граѓаните ќе одлучат кој ќе биде премиер и каков ќе биде составот. Идниот премиер ќе биде Зоран Заев да Македонец кој ја има поддршката кај сите граѓани, ние како држава успеавме да докажеме дека имаме лидер кој ги обединува граѓаните , а не ги разделува, тој Заев го жртвуваше животот за Џафери да стане преседател на Собранието, изјави  Шекеринска.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts