vesti24.mk
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што мажите очекуваат жените да знаат за с*ксот?

ECA

Тие сакаат да ги пофалите

Ниту тие не се имуни на комплименти. Без разлика дали се облечени или голи, а мажите обожаваат кога ќе ги почестите и ќе им испратите некој комплимент. Тие се особено благодарни ако ги фалите нивните атрибути и вештини.

Тие сакаат секс заради секс

Мажите ја ценат интимноста, но обожаваат и само секс. Ова не значи дека тие сакаат доминација, туку едноставно обожаваат секс поради секс, што според нив понекогаш треба да биде токму тоа.

Тие не се само пе…

Сѐ се врти околу пенисот, кога станува збор за предиграта и сексот. Сепак, тие имаат и други ерогени зони, па не би било лошо понекогаш да се сеќавате на нив.

Порнографија

Повеќето жени се ужаснуваат кога дознаваат дека нивниот партнер гледа порнографска содржина, но не мора да биде толку лошо. Статистичките податоци велат дека има само четири проценти од зависници од секс, така што шансите дека вашиот партнер е меѓу нив се многу мали.

Мажите се секогаш подготвени за секс

За мажите сексот е прослава, па тие би сакале да ви биде исто толку важен. Ако тоа не е доволна причина, тогаш дефинитивно би сакале да имате секогаш предвид дека оргазмот ослободува окситоцин, ги зближува партнерите, ја ублажува напнатоста, го намалува крвниот притисок.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts