vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Што од својот партнер сака секој хороскопски знак?

ECA

Секој знак бара различни карактеристики кај партнерот. Лавовите сакаат да се чувствуваат моќно и сакано, Вагите сакаат партнерот да се однесува кон нив со почит, а на Близнаците им се потребни чести докази за љубов

Секој хороскопски знак има преференции за својот партнер, а што точно очекуваат од нив и за што сонуваат, прочитајте подолу:

Овен

Овен за врска бара партнер кој е сигурен и кој нема да се потпре премногу на него. Нивната цел е рамноправно партнерство и доверба, без осуда.

Бик

За Биковите е многу важно да знаат колку ги сака нивниот партнер, па затоа ќе изберат некој што постојано ќе им го покажува тоа. Потребен им е некој што ќе ја разбере нивната „посебност“ и кој ќе им посвети доволно внимание.

Близнаци

Партнер полн со енергија одговара на среќните и разговорливи Близнаци. Тие бараат некој што ќе ги слуша и кој ќе може да биде во чекор со нив.

Рак

Романтичните Ракови бараат сродна душа на која можат да се потпрат. Лојални и искрени, тие бараат некој сличен на себе со кој целосно ќе се поврзат.

Лав

Овој знак сака да биде во центарот на вниманието, да му се восхитуваат и завидуваат другите, па затоа не е чудно што бараат партнер кој ќе им го обезбеди тоа. Но, не значи дека тој нема да врати исто толку љубов и восхит на својот партнер.

Девица

Логички и аналитички Девиците бараат партнер со кого првенствено ќе се поврзат на интелектуално ниво. Но, кога ќе се решат за партнер, тие ќе му го дадат целото свое срце.

Вага

Фината и гостопримлива Вага ќе бара слични атрибути кај своите партнери. Се земаат предвид само луѓето кои имаат убави манири и кои ќе се однесуваат кон нив со почит.

Скорпија

Тие се многу сериозни во љубовта и не се склони кон игри. Тие бараат партнер кој е лојален и подготвен да ја придружува Скорпијата во неговите авантури. И кога ќе најдат партнер кој им одговара, тие се склони кон љубомора, па вистинскиот партнер мора да знае како да се справи со тоа.

Стрелец

Тешко е да одлучат за партнер, но кога ќе донесат одлука, тоа е доживотно. Тие сакаат авантури и предизвици, тоа ги исполнува со енергија, така што ќе очекуваат нивниот партнер да биде подготвен за секакви предизвици.

Јарец

Знак посветен на успехот и кариерата, Јарец ќе бара партнер кој има слични амбиции. Откажувањето никогаш не е опција, па срдечноста, амбицијата и способноста се карактеристиките што Јарецот ги бара кај својата партнерка.

Водолија

Човекот во знак на Водолија не сака ни да знае како ќе изгледа неговиот следен ден, и каде да планира една недела или еден месец, бара партнер кој е слободоумен, подготвен за авантура и спонтан.

Риби

Филмските романтичари секогаш се во потрага по вечна љубов. Рибите ќе се гушкаат со некој што ќе им даде чувство за таа филмска љубов и кој може да ги исполни нивните романтични фантазии.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts