vesti24.mk
ЗАБАВА

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

ECA

Која е постапката ако се случи човечка трагедија во вселената? Во време кога човештвото повторно е свртено кон патување на Месечината, на Марс, па и подлабоко во Сончевиот Систем, дали има план на делување во случај некој да умре додека е во вселената?

Unveiled открива што се случува во случај на најлошото сценарио.

Извор: Кајгана

извор:курир.мк

Loading...

Related posts