vesti24.mk
ВЕСТИ

Ѓорчев: Авганистан со 500.000 вакцини, а Заевистан со нула- време е за оставки

ECA

Влатко Ѓорчев, долгогодишен пратеник и секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, а сега член на ИК, побара оставка од премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче поради состојбата во државата со вакцините.

-Авганистан 500.000 вакцини (денес).
Заевистан 0 (нула) вакцини, најмногу мртви.
Најлоши на СВЕТОТ. Заев, Филипче – оставка‼️‼️, напиша Ѓорчев.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts