vesti24.mk
ВЕСТИ

Јанушев до Љупчо Николовски: Нели е срамота мандатарот збор да не каже за земјоделците во своето експозе?

ECA

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев преку статус на Фејсбук му упати порака до Љупчо Николовски од СДСМ.

Здраво Љупчо, како си?
Се разбира ова е куртоазно прашање, но следново не е.
Ја опљачкавте државата до гола кожа, и сакате да бидеме мирни и смирени?
Тоа е филм кој нема да го гледате.
Што се однесува до вашата спонзорирана хотелска коалиција, ќе одговорам со прашање, како скопското крило во СДСМ, уште ли ќе ги лажете со функции и тендери кои редовно завршуваат кај Вице?
П.С. – Нели е срамота мандатарот збор да не каже за земјоделците во своето експозе? Чисто да нотирам со кого си имаме работа, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Здраво Љупчо, како си?
Се разбира ова е куртоазно прашање, но следново не е.

Ја опљачкавте државата до гола кожа, и…

Posted by Igor Janushev on Saturday, August 29, 2020

извор:курир.мк

Loading...

Related posts