vesti24.mk
ЗАБАВА

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно (видео)

ECA

Хит јогурт салата, често ќе ја правите!

СОСТОЈКИ:

250 гр тестенини
100 гр кашкавал
100 гр шунка
1 варен морков
6 корнишони
1 кисела пиперка
500 мл јогурт
100 гр мајонез

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

извор:курир.мк

Loading...

Related posts