Јовановски: Ја сменија Жугиќ само затоа што била ударна тупаница на Груевски

Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Крсто Јовановски денеска од собраниската говорница застана во одбрана на неговата колешка Јелена Жугиќ која вчера беше сменета од директорското место на „Театар Кoмедија“.

– Ја сменија само затоа што била ударна тупаница на нашиот почитуван лидер Никола Груевски, рече Јовановски, кој тврдеше дека Жугиќ бележела само успеси во својата работа.

Тој праша како некој ќе се осмели да седне на директорското столче, по некој кој толку успешно ја вршел својата работа.

извор:а1он

Loading...