Дома 2018

годишни архиви: 2018

Каков потег: Она што Путин го направи после гласањето, го остави светот без текст...

Во Руската Федерација во неделата беа одржани избори на кои, повеќе од убедливо, победи актуелниот шеф на државата, Владимир Путин. Тој ја изврши својата граѓанска...

Доказ дека во светот ништо не е случајно! Меркел, Меј и новата директорка на...

На социјалната мрежа Твитер деновиве се шири една црно бела фотографија чие потекло според корисниците е од 1972 година, а на фотографијата една до...

(ВИДЕО) Македонката се расплака и „растури“ на сцена – Балканот се поклони

И покрај тоа што "Пинковите ѕвездички" повеќе не се емитуваат на македонските телевизии, сепак македонските фанови со задоволство го пратат шоуто преку кабловските оператори...

ФОТО: И без законот почна двојзачноста на униформите во Гостивар!

Усвоениот закон за јазици во Собранието на Република Македонија, сеуште не е официјален и стои во фиоката на претседателот Иванов, но во Гостивар веќе...

СКАНДАЛ!!!Луѓето масовно ги бришат профилите на „Фејсбук“

Личните податоци на 50 милиони луѓе беа украдени и злоупотребени без одобрение од „Фејсбук“, а потресот се почувствува во Вашингтон, Лондон и во целиот свет. Американските...

Забележале дека нивната ќерка чудно се смее: Тогаш докторот им соопштил ужасна вест…

Една ноќ родителите на малата Меган Еванс забележале дека девојчето се смее различно од претходно. Тие одлучиле да ја однесат на доктор каде што...

Ова е момчето што го сруши светскиот рекорд, еве како (ВИДЕО)

Ова младо и талентирано момче сруши Гинисов рекорд.. 9-годишниот Севен Вејд со 1.080 плескања со раце во минута го сруши рекордот кој досега беше 60...

Денес е една од најпосакуваните актерки, а некогаш била …

Оскаровката Хали Бери денес е милионерка, но работите не секогаш биле одлични во нејзиниот живот. Имено, актерката на свои 20 години станала бездомник. Хали, по...

Се породи 13-годишно девојче од Аеродром – таа е најмладата мажена девојка во Македонија

Пред шест месеци се породи 13-годишно девојче, омажена, од општина Аеродром. Освен што се смета за најмладата мајка, таа е и најмалата девојка во...

Бидете внимателни: Овие намирници никогаш не ги замрзнувајте

Вакумираната храна, готвените јајца, пудинг, кисела павлака – се некои од намирниците кои не треба да ги замрзнувате. Готвени тестенини Замрзнувањето ќе го уништи нивниот вкус...

По бизарно од ова нема: Испливаа делови од тестаментот на Ким Кардашијан

Ким Кардашијан е една од најпознатите старлети на светот, а толкава популарност и донесе и посебен статус во општеството, а она од што не...

Каменос: Македонија е една и грчка

Не прифаќаме ниту Северна, ниту Јужна, ниту Источна, ниту Западна Македонија, затоа што Македонија е една и грчка, вели лидерот на Независни Грци и...

Цеца доби снаа: Богдана доби прстен, а Вељко веднаш им се пофали на сите

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, објави на Инстаграм фотографија од својата девојка Богдана Родиќ, која позира со прстен на раката. Откако ја...