vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

3 најголеми егоцентрици на Зодијакот: Мислат дека целиот свет се „врти“ само околу нив

ECA

Астролозите тврдат дека постојат одредени знаци од Зодијакот кои се толку егоцентрични што веруваат дека целиот свет треба да се врти околу нив и нивните потреби.

На сите понекогаш им треба внимание, но оние кои се родени под соѕвездието на трите хороскопски знаци, очекуваат се што им е важно секогаш да биде на прво место за семејството и сите околу нив.

Овен
Овенот го зазема првото место на оваа топ листа. Астролозите имаат тенденција да тврдат дека се мајстори за себично однесување. Тие имаат тенденција да не бираат средства за да стигнат до целта што си ја поставиле, а на патот сè мора да се врти околу нив и нивните потреби. Сè мора да биде точно како што сакаат. Овенот секогаш ќе тврди и ќе има став дека само тие се во право и дека тие се оние кои го знаат вистинскиот пат. Тие не слушаат никого, не трпат некој да им противречи, а бидејќи по природа се независни, секогаш го прават само она што им се допаѓа.
Дури и кога прават нешто за некој друг, тоа го прават само за да се пофалат со тоа и повторно да се стават во центарот на настаните. Кога луѓето родени во овој хороскопски знак сакаат нешто, прават се за да се случи, без разлика на се. Овните се родени лидери, па затоа веруваат дека светот е нивен и дека се треба да оди онака како што тие замислуваат. Емпатијата им е целосно непозната и никогаш нема да се запрашаат како тоа што го прават влијае на другите.

Лав
Многумина ќе речат дека е неверојатно Лавот да не е пред Овенот, бидејќи познавачите на ѕвездите го сметаат и за еден од најголемите егоцентрици. Лавовите по природа се искрени и верни, но имаат тенденција да мислат дека светот се врти околу нив. Сакаат да бидат во центарот на вниманието во секое општество и да се дружат само со оние кои се способни да им се восхитуваат и да признаат дека се подобри од нив. Овој знак на Зодијакот има најголемо его од сите и бара постојано внимание, па понекогаш е тешко да ги „издржите“.

Скорпија
Нивната себичност нема граници. Толку се егоцентрични што ако почнеш да разговараш со нив на тема и сфатат дека знаеш повеќе од нив, ќе ги искористат сите свои вештини на врвен манипулатор за да ја сменат темата и да зборуваат само за она во што се подобри и попаметни.
Овој знак е толку себичен што секогаш мора сè да биде како што замислиле. За разлика од Овенот кој е искрен и го покажува тоа отворено, Скорпиите тоа го прават многу перфидно и прикриено.
Во својот егоцентризам знаат да бидат крајно немилосрдни, толку многу што умеат целосно да ги игнорираат туѓите чувства и потреби. Скорпиите умешно знаат се да свртат во своја полза, а со тоа и да го „подигнат“ целото внимание кога се во опкружување.
Ако случајно не успеат, ако за натпревар имаат Лав и Овен, ќе се налутат и ќе си заминат од местото каде што се.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts