vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

6 хороскопски знаци за кои слабеењето е невозможна мисија

ECA

Овие хороскопски знаци едноставно не знаат што е умереност и диета. Помеѓу диетата и прејадувањето, тие секогаш ја избираат втората опција и затоа цел живот се борат со вишокот килограми. Додека се млади, сите им завидуваат затоа што јадат многу и не се здебелуваат, но кога ќе наполнат 30 години почнуваат да имаат големи проблеми со прекумерната тежина.

Овен
Страсниот Овен ужива да ги исполнува сите свои желби, а тоа го прави и кога станува збор за храната. Секогаш кога нешто ќе тргне наопаку, тој наоѓа утеха во храната. Неговиот организам е таков што може да добие вишок килограми за неколку дена.

Бик
Бикот обожава вкусна храна и нема мерка за јадење, а кога ќе им кажете дека треба малку да намалат, тие ќе јадат уште повеќе, само од инает.

Рак
Личностите родени во овој хороскопски знак често немаат доволно сила да се справат со сите проблеми, па се вртат кон радоста и кон уживањето, најчесто кон храната. Кога тоа ќе им стане навика, почнуваат да имаат големи проблеми со телесната тежина.

Вага
Како роден хедонист, Вагата сосема природно обожава храна. Припадниците на овој хороскопски знак не знаат што е умереност.

Стрелец
Стрелецот не познава граници на кое било поле, па така е и со храната. Многу често го мрзи да тргни во акција и да постигне нешто, па ја избира мрзеливоста како омилена активност, а храната како негов најдобар пријател.

Риби
Ова е најдепресивниот хороскопски знак во Зодијакот. Кога им се чини дека сите ги напуштиле, иако најчесто тоа е само заблуда, тие брзаат кон фрижидерот и почнуваат да јадат во неограничени количини.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts