Американецот убиен поради селфи со српска келнерка

Во вторник шесттемина Срби кои брутално убија 22 – годишен Американски турист , ќе дадат исказ пред истражен судија .

Тие се приведени во затвор на островот Закинтос , каде денеска ги посети и српскиот конзул . Српските туристи не се пожалиле на третманот во затворот , а претходно сите дале исказ во полиција.

Како што јавуваат грчките медиуми до тепачката дошло кога група млади Американци правеле селфи со келнерката во барот , која била Србинка . Тоа ги налутило српските туристи и вработените во обезбедувањето , кои исто биле Срби , кои почнале првин вербално , а потоа и физички да се пресметуваат .

Во тепачката до смрт бил претепан 22- годишниот Американски турист.

извор:канал5

Loading...