vesti24.mk

Author : admin

ЗАБАВА

Бидете внимателни и одете на лекар: Коронавирусот остава последици врз срцето

admin
Директорот на Универзитетскиот клинички болнички центар на Србија проф. Д-р Милика Ашанин рече дека вирусот корона остава последици врз срцето и дека процесот на контрола...
ВЕСТИ

Малолетничка пријавила дека насилно била донесена во Тетово

admin
Несекојдневен случај на насилно однесување и физички напад е пријавен во тетовската полиција од страна на малолетничка од Скопје. Таа вчера пријавила дека во саботата...
ЗАБАВА

Дојде сезоната на сладолед, направете си вкусни корнети дома (ВИДЕО)

admin
Кога веќе правите домашен сладолед, зошто да не направите и домашен корнет во кој ќе го послужите вкусниот леден десерт? Потребни состојки: 2 белки, пола...
ЗАБАВА

Што се случува со кожата кога исклучувате рафиниран шеќер од вашата исхрана: Ефектите подобри од најскапите креми

admin
Внесувањето на рафиниран шеќер преку исхраната доведува до разни проблеми и може да започне воспалителни процеси во организмот. Дури и лекарите кои работеле во зоната...
ЗАБАВА

Овие секојдневни навики се многу опасни за вашето здравје

admin
Некои секојдневни навики колку и да изгледаат  безопасни можат да предизвикаат сериозни инфекции и негативно да се одразат по вашето здравје. Грицкањето нокти никогаш не е добро...
ЗАБАВА

ТАЈМС: Фотографија од црквата Св. Јован Канео победник во серијата фотографии од патувања

admin
Црквата „Свети Јован Канео“, едно од најрепрезентативните обележја на Охрид, е мотивот на наградената фотографија што ја додели вчерашното издание на неделното издание на лондонскиот...
ЗАБАВА

Нови истражувања: Постои поврзаност меѓу воспаленијата и депресијата

admin
Истражување на Кралскиот колеџ во Лондон, Велика Британија, открива нови наводи за поврзаноста меѓу ниско-системското воспаление и депресијата. Имено, испитувањата идентификуваа повисоки нивоа на воспалителен...
ЗАБАВА

Не ви оди во љубовра? Пресметајте го вашиот ЛИЧЕН БРОЈ и лесно решете ги сите недоумици!

admin
Постојат многумина кои им даваат големо значење на броевите, и ако припаѓате на таквите, нумерологијата може да даде одговори на многу прашања, како за вас,...
ВЕСТИ

СПОРЕД СРПСКИОТ ВЕСНИК „НОВОСТИ“: И водачот на Кавачкиот клан Звицер има македонски пасош?

admin
Безбeдносните служби во регионот предводени од српската БИА го лоцираа водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер. Според сознанијата тој се наоѓа во една од земјите...
ЗАБАВА

Ќе ви требаат само неколку секунди за да го направите овој здрав и вкусен појадок

admin
Секому се случува да се успие, но подобро да каснете нешто наутро наместо да го прескокнете појадокот. Кога брзате и немате време правилно да се...