vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Овошни плодови и зеленчуци кои содржат повеќе ВИТАМИН Ц од портокалот

admin
Кога ќе се каже витамин Ц, првата асоцијација на повеќето од нас е портокал. И навистина, портокалите го заслужуваат добриот имиџ, бидејќи се богати со...
Uncategorized

Како да си помогнете да ви биде полесно на стомакот по прејадување?

admin
На сите ни се има случено да ја изгубиме самоконтролата пред трпеза полна со вкусни деликатеси и потоа да се соочиме со физичките последици од...
Uncategorized

Еспањол даруваше, Суарез ја врати Барса на првото место во Примера

admin
Фудбалерите на Барселона одговорија на победата на Реал Мадрид и се вратија на лидерската позиција во Примера, по победата во градското дерби против Еспањол на „Корнеља...
Uncategorized

Баерн Минхен петти пат по ред стана шампион на Германија

admin
Баерн Минхен со убедливи 6-0 славеше на гостувањето кај Волфсбург и на три кола пред крајот стана шампион на Германија, тие се првиот тим во...
Uncategorized

МЗТ Скопје убедлив во Куманово кој сепак успеа да се пласира во плеј-офот

admin
МЗТ Скопје со убедливи 80-61 го совлада Куманово во последното коло од лигашкиот дел, услуга на Кумановчани им направи Карпош Соколи кој славеше над Кожув....
Uncategorized

Сосиедад ја испрати Гранада во Сегунда

admin
Реал Сосиеда ја совлада Гранада во 35.коло во Примера и го испрати гостинскиот тим во втората шпанска лига. Реал Сосиедад на „Аноета“ имаше водство од...
Uncategorized

Пепе во Галатасарај

admin
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Пепе, кариерата ќа ја продолжи во Галатасарај, тврдат шпанските и турските медиуми. Договорот на Пепе со Реал истекува по завршувањето на...
Uncategorized

Вердер се доближи до Лига Европа

admin
Лајпциг не успеа да го победи Инголштат во 31.коло, во Бундеслигата и доколку Баерн победи во Волфсбург, тогаш Баварците со евентуална победа на три кола...
Uncategorized

Сандерленд со теоретски шанси за опстанок во Премиер лигата

admin
Фудбалерите на Сандерленд со „една нога“ зачекорија во Чемпионшип дивизијата, откако во 35.коло во Премиерлигата, загубија од Борнмут 0:1. Сандерленд, три сезони, успеваше да се...
Uncategorized

За еден ден ја заработувам поранешната годишна плата

admin
За еден ден ја заработувам поранешната годишна плата Повеќетотинејџерки едвај чекаат да го завршат средното училиште за да уживаат во летото пред да се запишат...
Uncategorized

Научниците за ерекцијата: Еве што ја зацврстува, а што ја скратува…

admin
Постојат три видови на ерекција, а некои од нив можат да бидат непријатни. Повеќето пениси се искривени наместо прави, а пенисот е „најголем“ по стимулација...
Uncategorized

Разрешен директорот на БЈБ Митко Чавков?

admin
Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, јави Алсат М,...
Uncategorized

Ердоган за ситуацијата во Македонија: Насилството не е решение

admin
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ги опиша како алармантни настаните во Македонија, додавајќи дека насилството не може да биде излез од никаков проблем, соопшти приватната...