vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

ВИДЕО:Македонија тесно поразена на гостувањето во Исланд.

admin
Ракометната репрезентација на Македонија беше поразена со 30-29 на гостувањето кај Исланд во квалификацискиот натпревар за Европското првенство во Хрватска. Македонската репрезентација имаше одлична шанса...
Uncategorized

Бомбици со банана и мелени бисквити,За 10 минути

admin
Состојки: 200 гр кокос 2 банани 200 гр шеќер во прав 200 гр мелени бисквити Начин на подготовка: Испасирајте ги бананите и додајте шеќер во...
Uncategorized

Државата дава 4.000 неповратни евра, eве како

admin
Агенцијата за вработување дава 4.000 евра неповратни средства за невработени лица, кои ќе отварат сопствен бизнис, а со оваа мерка предвидено е да се вработат...
Uncategorized

Арсенал го доби дербито против Манчестер Јунајтед со резултат 2-0

admin
Во убав дерби натпревар исполнет со многу шанси и на двете страни, Арсенал на Емиратес го победи Манчестер Јунајтед со 2-0. Со головите на Гранит...
Uncategorized

30 кратки фризури одбравме за топлите денови

admin
Ако имате доволно храброст можете да бирате од галерија некоја фризура кој што мислите дека е идеална фризура за вас. А доколку сакате да бидете...
Uncategorized

Уште 100 дена до одигрувањето на Супер купот во Скопје, но дали истото е загрозено?

admin
Сите европски и светски институции будно ја следат ситуацијата во Македонија и во Скопје каде што во август оваа година се случува можеби најголемиот спортски...
Uncategorized

НАЈХРАБРАТА СКОПСКА МАРАТОНКА: Трчаше облечена во тесни гаќички (ФОТО)

admin
Нејзините спортски гаќички го привлекоа вниманието како на другите натпреварувачи така и на публиката низ скопските улици. Секоја година на Скопскиот маратон трчаат илјадници луѓе,...
Uncategorized

Ова е момчето на Станија! (фото)

admin
Старлетата и пејачка Станија Добројевиќ конечно го покажа момчето. Сепак конечно одлучи на јавноста да и го покаже партнерот поради кој ја запостави музичката кариера...