vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Погледнете како изгледа атрактивната ќерка на познатата пејачка

admin
Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ отпатува за Дубаи, а одморот во топлите краишта го искористи за сончање и уживање. Таа на Инстаграм објави фотографија на...
Uncategorized

Северина кога не е стокмена и нашминкана, изгледа вака (ВИДЕО)

admin
Поп-пејачката Северина, нејзината пријателка Аленка и сопругот Игор Којиќ, во авионот со кој летаат за Лас Вегас, одлучија да го запеат познатиот хит на Елвис...
Uncategorized

Карираниот дезен на обивки повторно во Мода (ФОТО)

admin
Карираниот дезен е многу популарен оваа сезона, а посебно добро изгледа на обувките… Неколку модели од актуелните дизајнерски понуди. Погледнете ги во галеријата:...
Uncategorized

Водените балони ќе ги заменат пластичните шишиња: Вака ќе пиеме сокови и други течности (видео)

admin
За година дена во продажба би требало да се најдат водени балони кои се јадат, а кои ќе може да послужат како замена за пластичните...
Uncategorized

Кожни алергиски тестови за деца

admin
Tестовите за алергија се користат во дијагностицирање на некои алергиски заболувања со цел откривање на преосетливост на поедини алергени. Во однос на анамнестичките податоци и...
Uncategorized

Јунајтед и Ајакс за пехарот и за место во Лигата на шампионите

admin
Во финалето на Лигата на Европа оваа година ќе се сретнат Манчестер јунајтед и Ајакс. Манчестер јунајтед и Селта одиграа нерешено 1-1 на „Олд Трафорд“....
Uncategorized

На овие знаци хороскопот им предвидува крај на љубовта во мај!

admin
Понекогаш љубовта гасне точно толку брзо како што се појавила. Oва се хороскопските знаци кои имаат сериозни проблеми меѓу себе и може да се разделат...
Uncategorized

Кајли Џенер:Суптилно признавање на вистината или ненамерно издавање?

admin
Кајли Џенер имаше фотосесија за Flaunt Magazine. Сите се чудат како преку ноќ доби облини како нејзините постари сестри, таа тврди дека пубертетот бил од...
Uncategorized

Заев вели дека јас им простив но пред законот ќе … (ВИДЕО)

admin
За случувањата во парламентот, Заев очекува дека секој за кого постојат докази дека учествувал во нападите, дали како организатор, дали како инспиратор или како директен...