vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Арсенал го доби дербито против Манчестер Јунајтед со резултат 2-0

admin
Во убав дерби натпревар исполнет со многу шанси и на двете страни, Арсенал на Емиратес го победи Манчестер Јунајтед со 2-0. Со головите на Гранит...
Uncategorized

30 кратки фризури одбравме за топлите денови

admin
Ако имате доволно храброст можете да бирате од галерија некоја фризура кој што мислите дека е идеална фризура за вас. А доколку сакате да бидете...
Uncategorized

Уште 100 дена до одигрувањето на Супер купот во Скопје, но дали истото е загрозено?

admin
Сите европски и светски институции будно ја следат ситуацијата во Македонија и во Скопје каде што во август оваа година се случува можеби најголемиот спортски...
Uncategorized

НАЈХРАБРАТА СКОПСКА МАРАТОНКА: Трчаше облечена во тесни гаќички (ФОТО)

admin
Нејзините спортски гаќички го привлекоа вниманието како на другите натпреварувачи така и на публиката низ скопските улици. Секоја година на Скопскиот маратон трчаат илјадници луѓе,...
Uncategorized

Ова е момчето на Станија! (фото)

admin
Старлетата и пејачка Станија Добројевиќ конечно го покажа момчето. Сепак конечно одлучи на јавноста да и го покаже партнерот поради кој ја запостави музичката кариера...
Uncategorized

Резултатите од трката на 5 километри на Скопскиот маратон.

admin
Заврши трката на Скопскиот Виз ер маратон на 5 километри, најдобрите во машка конкуренција се Богдан Цветковски, Илија Миленковиќ и Горан Мојановски. Виз ер маратон...
Uncategorized

Најжешкиот пилот на светот (галерија)

admin
Швеѓанкаta Мариа Петерсон е пилот за Ryanair, инстаграм профилот имал отворено откако се преселила во Италија, и ги споделува нејзините авантури за да погледнат нејзините...
Uncategorized

Happier Camper е камп приколка од соништата ВИДЕО:

admin
Сонот на секој кампер е да има Happier Camper риколка кој што мозе да се трансформира во простор во кој што можат да бидат сместувани...
Uncategorized

Почнува ремонт во Милан: Доаѓа Мусакио, Кесје на прагот

admin
Новите сопственици решиле да го засилат Милан и подготвено да ја дочекаат наредната сезона, во која би се вклучиле во борбата за пласман во Лигата...